Kniha návštěv

Titulek: vysvětlení Vložil: Coffeek - autorka Datum: 30.03.2011

Milé čtenářky!
Vím, že vám dlužím omluvu a stejně tak si uvědomuji, že jsem měla dát vědět co a jak.
Za svoje lelkování se vám opravdu moc a moc omlouvám. Skutečně mě to mrzí. :(

Pravdou však je, že když jsem se zpětně podívala na svoje díla, viděla jsem je mnohem, mnohem více kriticky a rovněž je pravdou, že se bojím, že lépe je psát nedokážu.

Vím, že jsou moc „s růžovými brýlemi“, ale to poslední, co právě potřebuju, jsou pesimistické myšlenky. Postupem času jsem došla k závěru, že s psaním musím načas přestat a sama jsem netušila, kdy a jestli vůbec začnu. Psala jsem spíše do šuplíku a většinou stejně jen neslash (ale ani hetero to nebyl, nebojte :D ) Uvažoval jsem rovněž, že své povídky někomu přenechám, ale je v tom tolik mě, i když si to asi tolik neuvědomujete, že toho nejsem schopná. Také jsem nebyla schopná říct KONČÍM, protože to znělo tak definitivně a stále se omlouvat, že sem nic nepřidávám, jsem taky nechtěla, protože jsem si připadala už uboze a jako slibotechna. Myslela jsem, že to prostě tak nějak nechám vyšumět a uvidím.... Byla jsem toho názoru, že to tu už stejně nikdo nečte, takže mě momentálně vlastně nakopl komentář Samby, za to opravdu děkuju. ;)

Já už pár týdnů uvažovala, že začnu znovu psát, jenže… skutečně nestíhám, a tak jsem vám taky nechtěla dělat planou naději… Ale psaní mi prostě chybí… Momentálně nedokážu s jistotou říct, jak to tu bude… tedy spíše… jak často budou pokráčka.

Čeká mě za měsíc maturita, tuto sobotu mám NSZ a pak jsou tu přijímačky… takže se to trošku kupí. :D Nestíhám, ale psaní mi pomáhá na to zapomenout ;) Takže jsem zpět. Jenže... :D Je tu jistá osoba, která má na mě … řekněme „sterilní účinky“ :D Dokáže mě fakt naštvat a moje „literární slina“ jde pryč… :D

Budu se snažit, aby pokráčka v rozumných intervalech přibývala. Prozatím tu máte 2 kapitoly… nic moc tam není, ale nechci to uspěchat :)


Jinak pro případné zájemce je tu na mě kontakt na fb: Monika Coffeek Kadlecová :)


S pozdravem a hlubokou omluvou váš Coffeek :)

Titulek: Re: vysvětlení Vložil: samba Datum: 31.03.2011

Omluva přijata a je mi velkou ctí ,že jsem tě nakopla :). Ten den jsem procházela své oblíbené stránky na kterých jsou nedopsané povíky už několik měsíců a mě to vážně štve.Chápu,že nastane situace kdy to prostě nejde a než psát žvásty pro nedostatek elánu,času nebo jiných splínu tak radši nepsat.Jen kdyby nám chudákům čtenářům dal někdo vědět.Máš toho teď opavdu požehnaně a já ti ve všem držim palce.A hlavně si nedej vzít chuť do psaní srágorkama ,protože opravdu hezky píšeš.Dík

Titulek: He :-) Vložil: Roderik Galant Datum: 08.07.2010

Tak já teda první. (To mě zas budou všichni milovat! :-) Víš, nechápej to tak, že bych si kladl za svůj životní cíl brát někomu iluze, to ne. Ale nedá mi to, zkrátka to musím říct - víš, jakožto gay s "interesantně prošedivělými vlasy" (jak se psalo v knihách pro ženy, edice Večery pod lampou), si opravdu nemyslím, že by ten náš queer svět byl bůhvíjak "růžový". Slashařky si představují romantiku až na půdu a za roh, lásku až za hrob a bezpodmínečnou věrnost, a přitom mé vlastní zkušenosti (i ty nevlastní, které mi někdo vyprávěl) hovoří o opaku. Všichni snad víme, že chlapi nejsou ženy. :-) A řekněme si to otevřeně: chlapi jsou ve většině případů pěkný hajzlové, který myslej koulema. :-) Nemá cenu před tím zavírat oči (i když existují i výjimky potvrzující pravidlo). Tím jsem chtěl jen říct, abyste si nás, vy holky, zas až tak neidealizovaly (i když já vím, že stejně budete :-). Asi bych tohle vůbec nepsal, kdyby mě nezaujalo to prohlášení o "queer komunitě". Víš, ono je to trochu (nebo spíš o dost) jiné než ve slashových povídkách. Někdy si říkám bohužel a někdy bohudík. :-) Neber to jako nějaký útok proti tobě, slashové komunitě nebo "něžnému pohlaví" prosím. Slash je něco, co mě udivuje od samého začátku, tedy ty asi tři roky, co o něm vím. Je to velice zvláštní fenomén. Dodnes jsem ho pořádně nepochopil, ale stále se snažím. :-) Ač na to nevypadám, táhne mi na věk, kdy muži obvykle sedí v papučích u televize, někteří už mají i vnoučata. Přesto si myslím, že jsem dost progresivní, a zajímám se o nové věci (tak třeba miluju anime :-). Připadá mi zajímavé zjišťovat, co dnes baví mladou generaci. A pokud je to něco, co ji učí toleranci, pak je to jedině dobře. Snad má tenhle příspěvek hlavu a patu. Jestli ne, říkej si, že senilním. :-)

Titulek: Re: He :-) Vložil: Miss M Datum: 10.07.2010

Pamatuju si na své počátky se čtením, četla jsem dívčí románky, kde muži vždy věděli jak se k ženám chovat, rozmazlovali je ... prostě hotoví gentlemani. Časem jsem samozřejmě z těchto povídek vyrostla, ale podstatné je, že tyto začátky bych neměnila. Je tolik knih pro mladé dívky snějící o ideálním partnerovi, proč by časem něco takového nemohlo být i pro muže? Vím, že takových moc není, tak tedy proč by další generace dívek nemohla snít nad tímto? Jsou to jen sny a občas je prostě po těžkém dnu hezké přečíst si něco, kde můžete čekat dobrý konec (na rozdíl od života), kde je trošku lechtivého čtení (ale není to porno) a kde je prostor pro snění (a nespíme). :)

Titulek: Re: He :-) Vložil: Hajmi Datum: 11.07.2011

Roderiku, máš pravdu, ale chtěla bych ti vysvětlit alespoň krátce, co my ženy ve slashi vidíme. Víš, alespoň většina z nás si je vědoma, že to co píšeme je ve skutečnosti jen taková pohádka. Možná tím vyjadřujeme náš sen o tom princi na bílém koni, nebo o lásce, něze a romantice. Ale sny by měl nakonec mít každý člověk.
O tom, jací chlapi ve skutečnosti jsou téměř všechny víme své (opět souhlasím s tvým hodnocením), většinou neromantickou realitu máme doma. To naše psaní, je potom jen takový únik z všedních dnů. Úleva a odpočinek, vyčištění hlavy od běžných starostí. Ženy sice dokáží snít a toužit po citlivém milujícím chlapovi, ale věř mi, že v normálním životě by nám takový snový typ brzy šel na nervy. Protože ani my nejsme žádná mazlivá koťátka - možná jen občas si na ně s chutí a vědomě zahrajeme.
Důležité je, dokázat rozlišit realitu a sen. Ale to my umíme, a pokud to nedokážeme - tak nás to život dřív nebo později naučí. Proč si tedy na chvíli nepohrát a nehodit starosti za hlavu. Pokecat si se stejně naladěnými kamarádkami i několika kamarády.
Já to vlastně vnímám stejně, jako sledování filmu. To je také zobrazení něčích představ a snů.
Nenech se tedy našimi výtvory zmýlit. I když do nich vkládáme spoustu skutečných zážitků a pocitů, je to jen pohádka a náš sen - nic víc.
Slash se nesnaž chápat, jen si ho prostě užívej, je to zábava - jiný svět, který mohu tvarovat podle svého. A na věku nezáleží. Je jen dobře, že vznikl a může takovou formou alespoň částečně toleranci naučit.
Ale tohle ty všechno dobře víš, a podle tvých povídek a veršů taky děláš. Takže pokračuj - rozhodně nesenilníš. Naopak, je obdivuhodné zůstat mladý duchem.

Přidat nový příspěvek