part eight

"Dobré ráno…" Liz se zastavila v půli věty. Naskytla s ji nevídaná podívaná na rozesmátou dvojici, z níž jeden byl mokrý od hlavy až k patě.
"Dobré rá…pčik…no Liz. Pčik"
"No to je úžasné, nechám vás dva na chvíli o samotě a hned Frank nastydne. A já bláhová doufala, že byste mohli mít už rozum." Naštvaně kroutila hlavou. "To poslední co potřebujeme je, aby onemocněl! Musí hned do tepla."
Až nyní Mikeymu došlo, že okna v místnosti je stále otevřená a studený vzduch promočenému Frankovi rozhodně nepřidával. "Může se koupat Liz?"
"Koupat? Já myslela, že se právě okoupal." Ironie v jejím hlase byla opravdu nepřehlédnutelná, ale uvědomila si, že je nutné jednat rychle. "Ano, nebude to vadit. Má modřiny, těm voda nevadí, ale jelikož jeho nohy stále nefungují tak jak by měly, je nutné jej tam odnést, po dobu koupání držet, aby se neutopil a poté jej odnést zpět do pokrývek. Opravdu jste mi, pane usnadnil práce. Nehledě na to, že jej nemáme poté kam uložit."
"Neboj se Liz, kdo si to nadrobil, ten to taky sní, že Mikey."
Mikey se nebyl momentálně zcela jist, zdali si Frank uvědomuje, že postatou koupele je nahé tělo ve vodě. A to nahé zde bude poměrně problém, jak tušil.
"Dobrá tedy, vzdávám se, jste na mě přesila. Tak víš co? Liz tě tady zatím připraví, já zajdu dole a seženu někoho, kdo připraví velkou lázeň v mé koupelně a poté můžeš ulehnout u mě. Co ty na to?"
"Nechat si ujít možnost dělat ti aquabelu? Nikdy."
"Dobře za chvíli jsem tady. Liz tu se tebou zůstane. Viď Liz."
"Samozřejmě. Toto je společnost hodná pravé dámy." Napodobila jejich hru, načež se ji Mikey, jako náležité dámě uklonil. To by však nebyla Eliz, aby dovolila někomu jinému, by měl "poslední slovo" a uchopila žíněnku, co byla na posteli a stihla ji po něm hodit těsně, než vycouval ze dveří.
"Kdo by si kdy pomyslel, jak užitečná může být." Spiklenecky mrkla na Franka.
Trvalo to asi deset minut, než do pokoje vtrhl celý uřícený Mikey. Frank už byl mezitím vysvlečen a na sobě měl daný župan. Liz s ním dokonce vedla řeč na téma, jestli dobře ví, co jej čeká. Nejprve se zdálo, že si to přeci jen rozmyslí, ale přeci Mikeymu věří ne? On by mu nikdy neublížil a navíc…
"Můžeme?" Fee se ještě jednou podíval na Liz a pak zpátky na Mikey, teprve poté nepatrně přikývl.
"Chyť se mě pevně kolem krku ano? Musím tě tam odnést." Váhavě ale přece jen splnil, co po něm požadoval. "Ták, nechej nám hodinu a já ti přinesu vílu Čvachtalenu. Pěkně voňavou a usušenou. A hned poté do něj dostanu alespoň dva obědy."
"Ale vždyť je čas na snídani ne?" namítl Fee.
"To sice ano, ale děsí mě představa, že bych tě unesl na jedné ruce. Takže si tě hezky vykrmím jako Jenička a Mařenku."
"No jo, máš pravdu, to by sedlo. Ten tvůj nos," ukázal na něj prstem," a co je to tu?"
"Kde?" nechal se nachytat.
"No přece tady," jiskřičky v očích mu jen hrály," bradavice," vypískl radostně.
"No počkej, abych nakonec nebyl taky vodník Česílko."
"Hele a pohádku na dobrou noc byste nechtěli, vy fandové pohádek?" rozhodla se ukončit jejich rozkošnou při, přeci jen potřeboval rychle do tepla. "Na Franka snad čeká voda ne? Tak utíkejte, než bude studená."
"Rozkaz kapitáne." Jelikož Mikey, který držel v náruči to malé pískle, nemohl. Na důkaz jejich sehranosti za něj zasalutoval Frank.
"A šupem." Otevřela jim dveře a doslova je vyhodila z pokoje.
Sešli o patro níž a poté pokračovali chodbou dál, dokud se neocitly před masivními dveřmi, stejnýma jako o patro víš. "Ták, vítej v mém království." Vstoupil do pokoje a nedopřál mu ani dostatek času, aby se porozhlídl po okolí a už s ním zamířil do další místnosti. Ten na něj vrhl nechápavý pohled.
"Na to, prohlídnout si to tu, budeš mít přinejmenším další týden." Musel uznat, že má pravdu.
"Nemohu tě posadit, ale stát taky nemůžeš, takže tě tu položím ano?" A uložil jej na skříňku, která měřila ani ne metr na výšku, avšak táhla s po celé délce jedné ze stěn koupelny. Na ní byla položená huňatá deka tmavě zelené barvy. Vlastně celá koupelna byla vyvedena v tmavých odstínech zelené barvy a nábytek byl z tmavého dřeva. Místnost osvětlovaly dvě pochodně u dveří a dále velké množství svícnů. Bylo to tu skutečně velkolepé. Nejspíš si všiml jeho úžasu. Opatrně jej položil.
"Musím ti říct malé tajemství. Tento pokoj obývám již od svého dětství, měl jsem možnost přestěhovat se do jiného, ale vážou mě k tomu pokoji vzpomínky a taky k Rayiovi. Víš, mám ho moc rád. Ujal se mě, když moji rodiče zemřeli. Tehdy jsem byl vystrašený a plakal jsem a on mě vzal do náruče, okoupal mě, odnesl mě do postele a zůstal u mě. Povídal mi, nevím už co, ale stále vím, jak jsem se tehdy cítil v bezpečí. Nikdy na to nezapomenu. Proto jsem tu zůstal. V tomto patře jsou jen mé, Rayiovy a mé dřívější chůvy komnaty. Není zde místnost navíc. Tuto koupelnu máme s Rayem dohromady. Myslí si, že zde zůstávám kvůli vděčnosti k němu, ale já tu zůstávám kvůli tomu, že jsem tedy šťastný.

Mikey zprvu netušil, proč se mu nyní svěřuje, ale pak si uvědomil, že se tu teď cítí v bezpečí, stejně jako před lety on.
"Děkuju Mikey." Přitiskl se na jeho hruď a vtiskl mu jemný polibek na krk. Nemělo to erotický podtext, a přesto to bylo tak silné a Mikey by dal za tento polibek cokoliv. Vyjadřoval totiž, že mu bezmezně věří. Jemně jej pohladil dlaní po tváři a poté ji přejel po jeho hrdle, hrudi až k uzlu, který zabraňoval Frankově nahotě. Opatrně, tak, aby jej ani malilinko nevylekal, uzel rozvázal a odhalil jeho hruď plnou modřin a podlitin. Přejel mu přes jeho bolístku a on sebou malinko cukl.
"Bolí to moc?" zeptal se s obavami a také s pocitem vinny.
"Není to tvá vinna Mikey. Já ti to nevyčítám."
"Ale kdybych…"
"Dost!" rozhodně jej umlčel, ale nezvýšil moc hlas, nechtěl kazit tu atmosféru. "Víš co? Pokud chceš, aby mi bylo líp, tak mi to pofoukej." V tu chvíli si ani neuvědomoval, co vypustil z úst. Uvědomil si to teprve, až ucítil teplý dech na své bolavé hrudi...
"Pčik," ozvalo se v tu nejméně vhodnou chvíli.
Mikey se od něj odtáhl a obdařil jej nádherným úsměvem. Tak, aby mu nezpůsobil mnoho bolesti, uchopil opatrně postupně obě ruce a osvobodil mu je ze zajetí županu. Pak pokynul Frankovi, aby kolem něj opět obmotal ruce a opatrně jej přenesl k horké lázni. Opatrně jej do ní začal ponořovat tak, aby si tělo přivyklo na její teplotu.
"Je horká." Přitiskl se k jeho hrudi, jako dítě, které odmítá jít do postýlky a chce se chovat.
"No ták, víš, jak se ti uleví? Navíc přece nechceš mít rýmu? Usoplenej Frankií…hm… dám přednost tomu voňavému. Takže šupky dupky do vody. Jasan?"
"Hm…" Neznělo to sice nijak nadšeně, ale muselo mu to stačit. Kousek po kousku jej ponořoval do vody, až se v ní octl celý. Jeho tělem se začalo šířit teplo a skutečně i uvolnění. Stále byl v jeho náručí, tak se rozhodl malinko zaklonit hlavu. Vylekalo jej, však nepatrný Mikeyho pohyb, což způsobilo, že se k němu přitiskl pevně jako klíště.
"Neboj se. Jen zakloň hlavu, já tě nepustím." Tyto slovy měly opravdu blahodárný účinek a Frank se v jeho náručí opět uvolnil. Mikey jej ta nechal nějaký ten čas odpočívat, teprve až po několika minutách na něj opět promluvil.
"Musím tě vytáhnout z vody a namydlit na osušce ano? Pustit tě tu nemůžu a ty sám bys to nezvládl. Poté tě tu opět opláchnu, co ty na to?"
"Dobře," pevně se k němu znovu přimkl a počkal, než bude uložen na huňatou osušku. Z úst se mu, však vydral povzdech. Toho si bohužel jeho opatrovník všiml.
"Stalo se něco? Víš, že mi můžeš říct vše, že ano?"
"Nic se nestalo!" odpověděl až příliš příkře na to, že se nic nestalo.
"Frankie," povzdychl si rovněž, "myslel jsem, že si budeme víc důvěřovat…"
"Já vím, omlouvám se. Jen si připadám jako nějakej…to že mě tu tak rozmazlujete je hrozně hezký a vážím si toho, ale…"
"Stále ti to připomíná, že se NĚCO stalo, že?" doplnil za něj chápavě. Tím jej naprosto ochromil a jediné na co se vzmohl, bylo slabé přikývnutí. "Mám nápad. Dnes se nech ještě opečovávat a hned zítra zkusíme pokročit s tím tvým chozením. A když ti to půjde dobře a bude vše v pořádku tak, abys mohl, usednou do sedla, vyjedeme si na koni na to místo, o kterém jsem ti hovořil. Co ty na to?
"Já,... to by bylo super. To…Opravdu?"
"Čestný." (PIONÝRSKÝ jsem si nemohla pomoct :D)
"Tak jo, když ještě dnes musím, tak se o mě tedy hezky postarej." Hraně si povzdychl.
"Och, ty můj chudáčku malej." Popošel kousek dál, otevřel jedny z dvířek dlouhé skříňky a vzal několik láhví do rukou. A žíněnku. Řádně ji namydlil voňavým mýdlem a jemně mu s ní začal drhnout ramena. Postupoval dále po jeho hrudi, kde však zjemnil nátlak, aby mu příliš neublížil. Pomalými krouživými pohyby postupoval stále níž, až k pupíku, který rovněž jemně obkružil, všiml si však jeho náhlé strnulosti, a proto se vydal raději zpět nahoru a věnoval se, jak umývaní jeho rukou, tak i podpaží. Chápal, že se to snaží, co nejvíce oddálit, zajímalo jej ale, zdali mu dovolí jej umýt skutečně i tam dole, nebo se tomuto místu prozatím vyhnout. A pokračoval v mytí jeho nohou spojeným rovněž s jejich masáží.
"Momentík." Vytáhl jeden z malých lavórků a nabral do něj trochu vody, aby houbičku očistil, vyždímal a znovu namydlil. Jemně jej otočil na bříško a začal mu svými dlaněmi přejíždět po zádech. Nikterak netlačil, jen způsoboval nepopsatelné uvolnění Frankově napjatému tělu. Uchopil namydlenou houbičku a omyl mu záda a dolní končetiny. Pak si však uvědomil, že mu musí umýt i jeho vlasy, pro tuto činnost, zde měl jednu z mnoha láhví. Uchopil ji, nanesl si trochu výtažku z kopřiv a dalších mnoha bylin na ruce a jemně jej začal vtírat do Frankových vlasů. Poté, co opět uchopil houbičku, nevěděl jak začít.
"Frankie, já…Přeješ si, abych pokračoval v hygieně?"
"Co, pokračovat, proč bys neměl…," až teprve nyní mu došlo, co by následovalo, ty dotyky byly tak příjemné, uvolňující až osvobozující, že si plně neuvědomoval okolí, "já nevím, třeba kdybys to zkusil, ale přestal bys, kdybych ti řekl, že ano?"
"Samozřejmě Fee," nedal mu vůbec prostor na další pochybnosti. "Neboj se." Něžné dotyky na jeho pozadí v něm vyvolaly nečekávanou rekci. Namísto toho, aby pocítil, jak se bál, znechucení, odpor a strach, se svému zděšení a udivenosti pocítil krásné šimrání v břiše jako hejno motýlků.
"Mám pokračovat?" všiml si, že se něco změnilo a nechtěl jej do ničeho nutit.
"Ne to, to je v pořádku."
"Tak jo," usmál se, " teď tě otočím zpět na záda jo?" Opatrně jej převrátil a již znovu s čistou houbičkou znovu obkružoval místo okolo pupíku. Podíval se mu do očí, a když v nich neshledal známky znechucení či strachu, jemně přejel přes jeho přirození.
"Hmm…" nečekaně uniklo Frankovi z úst. Mikey na něj vrhl zkoumavý pohled. 'Že by se mu to přeci jen líbilo? Hloupost, miluje přece Gerarda, brzdi Mkey!' okřikl své druhé Já. Vůbec se mu nezamlouval tok jeho myšlenek. Proto také ukončil proces mydlení a vzal jej do náručí.
"Nádech!"
"Co jaký… co?" To už jej byl však po ramena ve vodě a na poslední chvíli se stihl zhluboka nadechnout. Naštěstí byl téměř okamžitě vynořen z vody ven.
"Týýý… proč jsi to udělal?!"
Jak proč? To je přece jasné. Tě snad nenechám celého od mydlin ne?"
"Ty, víš moc dobře, co myslím. Měl jsi mě nevarovat dřív a ne na poslední chvíli, abych se tak, tak stihl nadechnout."
"Před chvílí sis stěžoval, jak se k tobě chovám jako k miminu a když přestanu, tak si taky stěžuješ. Ty nevíš, co chceš." Musel se k němu chovat odtažitě, už jen proto, že si až příliš uvědomoval, poté co mu houbkou přejel po přirození, že skutečně vedle sebe nemá žádné dítě, ale nádherně vyvinutého muže.
"To ty se tady chováš jako dítě. Jsi panovačný a…" Než však stihl říct další urážku Mikeyho směrem, byl opět pod vodou. Hned jak jej vynořil, rozeštkal se na celé kolo.
"To mě tu jako ehm, ehm, budeš topit ehm, nebo co?"
"Já tě přeci nechci topit, jen by sis měl uvědomit, že nějak ti ty mydliny z té hlavy dostat musím."

"A nestačilo by bohatě, kdybych zaklonil hlavu?" Naznačoval mu, že on není ten, kdo tu má o kolečko míň.
"To by mě už to koupání tak nebavilo, víš." Provokoval jej, jak ostatně bylo jeho zvykem. Opatrně jej vynesl z vody zpět na osušky. Ano rád jej provokoval, a také to byla zástěrka, aby si Frank nevšiml, že i on začal po té jeho rozkošné prdelce toužit, ale nikdy by mu neublížil. Proto jej také položil s největší opatrností. Beze slov uchopil osušku a začal jej osušovat, nenápadně se při tom vyhýbal intimním partiím.
Když to již bylo nevyhnutelné, chtěl jej jen rychle osušit, avšak když spatřil, že jej sleduje s velkou dávkou očekávání, nechal své ruce, aby si sami dělaly, co chtěly. Brzy ručník definitivně upustil a zůstala jen holá dlaň, která si něžně pohrávala s Frankovým přirozením. Jemně přejížděl palcem přes žalud a fascinovaně sledoval tu kapičku rozkoše. Z jeho zaujatosti jej vytrhly až vzrušené vzdechy a Feeho rozkoší zakloněná hlava. 'Bože, co to děláš? Tohle nesmíš. Vždyť ty mu právě děláš to samo co ten parchant.' Bylo to, jakoby dostal elektrický šok.
"Promiň Franku, tohle se nemělo stát!" Poté odešel z koupelny a nechal tam Franka ležet s pulzující erekcí. Jediné co ještě slyšel, než se za ním zaklaply dveře, bylo provinilé "nemělo".
První co Mikey po incidentu v koupelně udělal, bylo to, že zašel pro Eliz, aby se o Franka postarala a dopravila jej do postele. Neměl chuť, již ji odpovídat na otázky typu, proč to neuděláš sám, nechal ji tedy udiveně stát a vydal se pryč z hradu.
O týden později
Bylo to už týden, co Frank viděl Mikeyho naposledy. Zprvu byl na něj naštvaný za to, jak jej tam nechal samotného a nahého v koupelně, ale nyní o něj spíš měl strach. Už tři dny neobýval Mikeyho komnaty, znovu se přestěhoval do svého a Gerardova pokoje. Věděl, že se mu vyhýbá, což jej neskutečně mrzelo. Potřeboval si s ním promluvit, ale nechtěl zase, aby spával, bůh ví kde. Tak rád by mu řekl, že už zase může chodit. Samozřejmě to nebylo stále ono, ale Frank doslova postupoval mílovými kroky. Chtěl postupovat tak, jak to měli s Mikeyem naplánováno. A snad i ve skrytu duše doufal, že by si spolu přeci jen mohli vyjet. Dokonce se více sblížil s personálem.
"Myslíš, že se pokusí napadnout sídlo?" obavy v jejím hlase byly patrné.
"Prosím tě nezačínej s takovými blbostmi."
"To nejsou blbosti, vždyť se plánovalo, že je porazí během pár dnů a už to bude čtrnáct dní. Chápeš to? Ples na oslavu vítězství…"
"To přece ještě nic neznamená. Prostě se to jen zkomplikovalo. Nic víc."
"Ale co když…"
"Vilmo!" okřikl ji její muž pan Danken. "Ahoj Franku, ty chodíš jako duch, člověk by si ani nevšiml, že jsi tady."
"Myslíte si, že se Gerardovi opravdu něco stalo?" plně ignoroval, jeho snahu zamluvit předešlé téma.
"To víš, že ne drahoušku. Vše je v pořádku. Tak a teď se pojď nasnídat." Jemně jej poštuchala až ke stolu, kde přes něj předložila lákavě vypadající koláčky polité čokoládou.
"Dobré ráno Fee, jak ses vyspal?" pročechrala mu Liz vlasy. Ten se po ní ze srandy ohnal. Eliz se mu však jen s úsměvem vyhnula a ještě na něj stihla udělat "dlouhý nos".
"Dobré ráno." Odpověděl všem.
"Dobré Franku a už se pusť do jídla." Pobídla jej.
"Pokud mě budete stále tak vykrmovat, tak mě Swim neunese."
Po snídani se jako obvykle šli s Liz projít. Nebylo to už sice třeba, protože Frank již zvládal chodit i po schodech, ale ani jednomu z nich to nevadilo. Rozuměli si. Rádi si povídali, ale nic hlubšího mezi nimi nevzniklo. Byli jen kamarádi, i když slovo jen nebylo zrovna na místě. Stála při něm a on jí byl neskutečně vděčný. Liz také jako jediná věděla, co se stalo mezi ním a Mikeym. Stála při něm a dokonce mu radila.
"No a co ty a ten…?"
"Bert."
"Jo ten, co je to mezi vámi dvěma?"
"Nic," řekla až příliš rychle a také ji u toho "nenápadně" cukaly koutky.
"Nic jo? Povídej, přeháněj." Liz se rozesmála.
"Bože, Franku, z tebe je normální drbna."
"Jsem jen zvědavý, no ták." Nenechal se jen tak odbít.
"No my jsme spolu…prostě jsme se párkrát viděli."
"Tak párkrát jo." Zapakoval po ní pochybovačně.
"Jo párkrát." Bylo mu jasné, že tohle není celá pravda, ale nechal to být. Pokud o tom mluvit nechce, nechtěl ji nutit, ona jej taky nenutila. Vydali se tedy zpět do kuchyně, rozhodli se pomoci Vilmě s obědem. Protože většina panstva byla stále mimo sídlo, obědval raději v kuchyni s přáteli, než v jídelně s lidmi, které neznal.
"Liz sejdeme se později ano? Půjdu se podívat za Swimem."
"Nemám jít s tebou?"
"Ne to je v pohodě. Víš co? Jdi říct ahoj Bertovi." Rafinovaně se jí zbavil. Chtěl být teď sám. Cestu do stáje si naštěstí díky panu Dankenovi už pamatoval. Pomalu se tedy do stájí vydal. Naštěstí tam nikdo nebyl, opravdu netoužil se setkat s tím starým namyšleným bručounem.
"Ahoj krasavče." Jemně jej popleskal. "Nevadí ti, když ti tu budu dělat chvilku společnost. Když evidentně nic nenamítal, (:D) popošel kousek dál, kde bylo složeno seno. Vylezl si na slámu a pohodlně se uvelebil. Netrvalo to příliš dlouho a zdejší přítmí jej ukolébalo ke spánku. Jeho hlava klesla do sena.
"Franku?" Někdo s ním něžně zatřásl. "Fee, copak tady děláš?" Frank se probral ze snění naprosto dezorientovaný.

"Já… já…" Trvalo chvíli, než se zcela probral a byl schopen zcela uvažovat. "Mikey? Mikey, co ty tady děláš, já myslel, že jsi odjel, že jsi mě tu nechal, že…"
"Pššš," přiložil mu prs na rty, "nikdy, nikdy bych tě neopustil." Frank nechápal proč Mikey šeptal. Ale rozhodně jej to nenechávalo chladným.
"Ale já myslel, že…vždyť…"
"Stále jsem tě hlídal, stále jsem byl s tebou…"
"A proč jsi mi nic neřekl?"
"Musel jsem si něco ujasnit, víš."
"Ujasnit?" nebyl si zcela jist, jestli je dobře, vyptávat se dále. "Čím jist?" přece jen mu to nedalo.
"Tímto." Přesunul svojí ruku z té jeho pomalu přes rameno až za temeno jeho hlavy, něžně si jej přitáhl blíž a jemně se otřel svými rty o ty jeho. Z Frankových rtů se vydral tlumený sten. Ten se na něj díval s jistou dávkou očekávání a nervozity.
"Miluji tě a nevzdám se tě." Opět jej něžně políbil, ale nedovolil si vniknout jazykem do jeho úst. Ještě ne. Bylo příliš nezodpovězených otázek a on na něj nechtěl spěchat.
"Mikey já, ale …" Opět jej umlčel.
"Já vím. Chápu tvůj zmatek a nechci na tebe nijak tlačit." Odhrnul mu vlasy z tváře. "Miluji tě a jsem ochotný čekat tak dlouho, jak si jen budeš přát. Nikdy ti neublížím."
"A to jsi musel odejít. Nechat mě tam nahého s …"
"Nechtěl jsem udělat nic, čeho bych později litoval."
 

 

Diskusní téma: part eight

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek