part eight

Frank se s leknutím probudil, jeho dech by mnohé uvedl v omyl, že Frank právě uběhl přinejmenším maraton. Vyděšeně se rozhlížel kolem sebe, z čela mu stékal chladivý pramínek potu. Zdál se mu strašný sen. Jeho mysl musela být určitě chorá, když se mu něco takového mohlo vůbec zdát. "Usnout v náruči nepřítele," Frank se úlevně rozesmál nad tou absurditou. Chtěl se lehnout zpět do postele a spokojeně se chvilku rozvalovat, avšak něco spatřil na posteli vedle sebe… obálka? Kde by se ale tady mohla vzít? "Ne to ne…" rychle po ní drapl a odtrhl kousek obálky nahoře, aby se co nejrychleji dostal k jejímu obsahu.
 
Milý Franku!
Držet tvé tělo ve svém náručí bylo to nejhezčí, co jsem kdy zažil. Rozhodně se o toto potěšení nemíním připravit. Zvláště když nyní vím, že i tobě se to líbí.
P.S.: Není třeba se stydět za mokré sny, zvláště když jsi u toho tak krásně vzdychal mé jméno. :)
Tvůj budoucí náruživý milenec Lucius
Tento papír po přečtení upusť na zem, sám se vznítí.
 
To mu nemusel ani psát. Frank byl tak šokován, že mu dopis sám vyklouzl z ruky na podlahu. Nemohl uvěřit, že se to stalo, sám si nebyl, jist kterou část toho hororu má namysli. Zdali to že skutečně spal v jedné posteli spoře oděn vedle svého největšího nepřítele anebo to, že se ….
"Ne to nemlže být pravda!" chtělo se mu vykřičet do světa, ale flíček na jeho kalhotách a prostěradle, jimž byla postel potažená, zadupal jeho veškerou naději do země. Ne v tomto. Netušil, jak se něco takového mohlo stát, jak vůbec dokázal klidně vedle něj usnout a ještě k tomu … Skutečně vzdychal jeho jméno? Jak by mohl, když se mu jen jeho přítomnosti hnusí… nebo.
 
Přinutil se zahnat tyto myšlenky, musel se odtud dostat. Až nyní mu plně došlo, že se nachází na ošetřovně. Jediným jeho štěstím bylo, že se jeho hůlka nacházela na nočním stolku vedle postele a zbytek oblečení bylo přehozeno přes další z mnoha postelí, netušil totiž, jak by zvládl pohled ošetřovatelky, když by toto, doslova neštěstí, odstraňovala.
 
Frank odhadoval, že je něco po osmé ráno a bylo mu divné, že na svém náhlém útěku z ošetřovny nikoho na chodbách nespatřil. Pak mu však došlo, že dnes je sobota a snídaně kvůli ospalcům, kteří chtějí dospat, vše co se během týdne nakupilo, byla posunuta až na devět hodin. Měl akorát tak čas dojít na kolej, dát si sprchu a popořádku. Doufal, že horká sprcha, která zbarví jeho pokožku do ruda a zanechá ji citlivou, odstraní stopy po těch dotěrných mužných rukou.
 
"Franku! Chyběl jsi nám, profesorka nám řekla, že jsi onemocněl. Už je ti líp?" ptal se ho s obavou v hlase Harry, když se setkaly po té, co se frank vrátil ze sprchy. Neměl příliš chuť na společné tlachání, tušil, že dnes si ho užije až, až. Podle toho co slyšel, má každý student právo o víkendu na návštěvu Prasinek. Vážně se mu tam nechtělo. Podle toho co slyšel později během snídaně, tedy Ronovo radostné vyprávění o krámku s žertovnými předměty, mu bylo jasné, kde stráví téměř celý čas. Jenže pak se přikolébaly nějaké dvě holky z nižšího ročníku, které jim "velice nenápadně" naznačily, že na ně budou čekat u tří košťat. Frank se skutečně divil tomu, že Harry jim jejich přítomnost, k jeho smůle i za něj, potvrdil. Věděl přeci o něm, že je homosexuál, tak proč s tím souhlasil?
 
Snídaně proběhla v pořádku, až na to, že Frank byl myšlenkami jinde. Avšak u učitelského stolu probíhala rušná debata. Téměř každý učitel vedl náruživý rozhovor se svým sousedem. Tedy až na dvě výjimky. Ředitele, který se jako vždy tvářil mile a přátelsky, ale Frank měl neodvratitelný pocit, že je to pouze maska. A dále Snape, ten se naopak tvářil, jakoby věděl víc, než kdokoli v této obrovské síni a co hůř, když se jeho pohled střetl s Frankovým, zatvářil se přímo škodolibě. Mladý Nebelvír měl naopak neovladatelnou chuť na něj udělat ošklivý obličej, ale bylo mu jasné, že by ho to pouze potěšilo a takto se snížit nehodlal. Ne! On bude bojovat!
 

"Fee?" někdo s ním třásl.
"Ehh, co je?" lekl se natolik, že jeho ruka upustila příbor, kterým si mazal sýr na rohlík a s hlasitým bouchnutím přistála na talířku.
"Mluvíme na tebe dobrých pět minut, co to s tebou je?" ptal se ho Ron. Frank by dal ruku za to, že se zaobíral hlavně otázkou, jestli slyšel jeho propagaci úžasného obchůdku.
"Promiň, nějak jsem se zamyslel."
"Cítíš se v pořádku? Nemáme tu já nebo Harry s tebou zůstat?" dělala si o něj starost Herm, avšak i ji bylo jasné, že by k ničemu nevedlo, kdyby se snažila k této oběti přimět svého přítele.
"Néé, to je v pořádku, chtěl bych se podívat do Prasinek," pravdou spíše bylo, že se v těchto stěnách začínal cítit nesvůj. Stále mu něco muselo ucházet a on potřeboval tomu pocitu uniknout, alespoň na okamžik.
"Dobrá, takže se v deset sejdeme ve společenské místnosti?" chystala se prozatím opustit jediná zástupkyně něžného pohlaví v jejich partě.
"A kam ty jdeš?" staral se hned její žárlivý přítel.

"Mám strašnou hlavu, včera jsem padla únavou do postele po našem mi… prostě jsem si ji nestihla umýt, tak to chci rychle stihnout a nachystat se. Pápá," zamávala jim a už byla tatam.
"Ženské," prohlásil Ron, jakoby to vše vysvětlovalo a pustil se do další koblihy.
 
 
Jedno plus to však mělo, Herm byla přesná jako hodinky, to se však nedalo říct o klucích, takže se z hradu dostali něco po půl 11. Frank byl cestou tichý a rozhlížel se neustále kolem sebe. Nyní když jeho problémy zůstaly za těmi pevnými zdmi, cítil se podstatně lépe a dokonce byl schopen si užívat teplého letního počasí. Když jste byli uvnitř školy někdy Vám to ani nepřipadlo, že venku je horké léto. Radostně nastavoval své tváře slunečnému záření, neměl příliš v lásce léto, ale nyní ve slunečních paprscích viděl tu naději, že může být líp. Ron, Harry a Herm skotačili a dávali si dokonce závody, na tohle Frank vážně nebyl, možná snad někdy jindy. Nyní mu na tváři hrál veselý úsměv, když mu před těsně před nosem, přeletěl nějaký ptáček. Bylo to tu o tolik jiné, zvířata se tu tolik nebála, vše tu žilo svým poklidným životem.
 
"No táááák, Franku, musíme se ke Třem košťatům dostat před dvanáctou, jinak tam bude narváno a ani oběd nestihneme," křikla na něj Herme a následně ho drapla za ruku a přinutila ho tak je následovat v rychlejším tempu.

"Půjdeme dovnitř nebo zůstaneme venku?" Ani za mák se mu nechtělo sedět venku, měl rád své soukromí. Svým způsobem miloval restaurace a kavárny, tedy kavárny víc, ale nesnášel, když si v nich připadal jako ve vitríně proto nejraději sedával vždy v nejzazším koutku a odtud mohl naopak on pozorovat všechny nebo je naopak naprosto ignorovat, ale bylo to jen a jen na něm.

Restaurace byla na kraji města, v podstatě to ani nebyla restaurace, spíše se jednalo o lepší hospodu. Bylo tu dosti… no řekněme pochybné existence, takže v nočních hodinách, kdy temnota halí krajinu, by toto místo Frank určitě nevyhledal. Nyní tu měl problémy spíše nekuřák a člověk, který má rád u jídla vkus a naprostou čistotu- Frank. Chápal, proč jeho spolužáci vybrali tento podnik, tedy hlavně proč byl pro něj Ron. Zde totiž se příliš nezajímali o Váš věk.
"Harry," šept sotva slyšitelně Fee, tak že to bylo určeno jen oslovenému.
"Hmm," otočil se na něj s otázkou v očích, "děje se něco?"
"Já … vzpomněl jsem si, že si potřebuju něco zařídit, nebude vám vadit, když se k vám později připojím?"
"Ale Franku, vždyť to tu neznáš!"
"To je v pořádku Harry, není to tu tak velké a navíc se můžu vždy vrátit po vlastních stopách, nejsem úplný hlupák Harry," usmál se na něj, aby dodal svým slovům na pravdivosti a hlavně, aby ukázal, že není třeba se ničeho bát. Harry byl totiž v tomto případě až příliš ochranářský.
"To si přece nemyslím, ale…"
"Neboj, bude to v pohodě, tak za dvě hodiny zase tady? Nebo potřebujete víc času?"
"No jak jsem je tak poslouchal, tak spíš ty tři, ale Fee…" než však stihl dokončit svoji námitku, Frank už odcházel.
"No super…" bylo již spíše pro sebe, což potvrzovalo i tiché povzdechnutí, pokrčení ramen a to, že se následovně Harry vrátil k přátelům, kteří již seděli u jednoho z mála volných stolů.
 
Skutečně to tu nebylo tak velké, ale za to tu to byl jeden krámek za druhým. Bylo vidět, že místní obchodníci mají ze studentů skutečně radost. Frank přemýšlel, kam se to vlastně chce jít podívat, bylo tu toho tolik… Nejdříve se chtěl jít podívat na zvířátka, slyšel, jak Ron mluvil něco o tom, že koupí té své malé potvůrce partnerku. Nebylo těžké tento obchod najít, nade dveřmi byla obrovská tabule hlásající "My best friend" a vedle toho byla obrovská, pohybující se fotka koťátka, která radostně cupuje na kousičky paničky pletený svetr.
Někdo by mohl říct, že to snad v tomto obchodě smrdí, ale Frank zde pociťoval spíše naopak zvláštní uklidnění. Chtěl si koupit mazlíčka, jenže bylo to tak těžké. Neměl příliš v lásce akvarijní rybičky, ne to ne! Nikdy by jim neublížil, ale zároveň mu chyběl ten fyzický kontakt s nimi. Netušil jestli je na hradě povolen jiný pták, kromě sov, jenž slouží jako doručovatelé pošty a nechtěl riskovat, že by se svého miláčka později musel vzdát. Miloval laboratorní myšky, nechápal, jak někdo může mít to srdce a dávat je hadovi jako krmivo, nebo dokonce mladé králíčky. Samozřejmě věděl, že i had musí jíst, z let kdy chtěl převést všechny hady na vegetariány, vyrostl, ale přesto by si nikdy hada nepořídil. Pak ji uviděl, byla v rožku, taková malinká kulička bojácně se krčící a smutně koukajíc na svět. Jakoby se bála, že každou chvilku přijde poslední rána. Byla nádherná, Fee natáhl ruku a jakoby přes sklo ji pohladil, králíček jen nadzvedl jedno ouško a nenápadně si ho prohlížel. Frank však věděl, že je připravená k okamžitému útěku, tolik mu připomínala sebe samotného, naprosto se dokázal vžít do její situace a chtěl, alespoň ji pomoci.
"Ehmm… dobrý den," přešel k tamějšímu prodavači, který… no nebudil zrovna nejlepší dojem. Jeho ruce byly nadměrně chlupaté, opálené a hrozně špinavé. Netušil kde slyšel tohle přirovnání, ale k tomuto muži naprosto seděla "ten musí sedět i z fotky".
"Vo co de mladej." Když trávil Frank čas ještě doma s rodiči, často se díval na horory a tento chlap byl jako vystřižený z typického béčkového hororu o texaském šílenci, který řádí motorovou pilou. V mysli mu začala hlodat myšlenka, co asi tento muž dělá se zvířaty, které si nikdo nechce koupit? Utkvěl pohledem opět na jeho špinavých rukách od hlíny a zhnuseně se otřepal.
"Já… chtěl bych si koupit toho králíčka," ukázal tím směrem.
"Jo toho, jasně…"muž opustil pult s potřebami a Frank oněměl, když drapl po králíčkovi a za uši ho vytáhl z klece. Věděl, že takto se chovatelé ke králíkům chovají normálně, strašně se mu to hnusilo, protože to vyznělo, jakoby do světa křičel "jsi na jídlo" a v mnoha případech tomu tak i bylo, ale k jeho mazlíčkovi se takto nikdo chovat nebude!
"Prosím nechejte ji ještě tam, já nerad bych ji tahal přes celé město…vesnici? Město? No prostě bych ji nerad tahal sem a tam…"
"Jo je mi to jasné… chcete, aby se ještě hejbla co?"
"Co prosím?"
"No když se nehejba, had vo ni nemá zájem," uchechtl se, jakoby si danou situaci představoval.
"Není krmivo! Jen nechci, aby trpěla tím, že mám na spěch a musím ji opatřit klec."
"Ty tu taky máme!" snažil se snad udělat reklamu? Nechápal, jak mohl tento podnik vlastnit někdo jako je on, když to byl takový hrubián, přitom podnik z venku nevypadal nikterak odpudivě.
"Smím se na něco zeptat? Vy jste majitel? Víte, jde o to, že bych si chtěl promluvit s majitele, jestli mu nebude vadit, že zaplatím teď a přidám i něco na jídlo a přijdu si pro ni až za hodinu a něco?" snažil se, aby se ho příliš nedotkl, ale on by to snad ani nepochopil.
"Majitelka byla moje matka, já to zdědil, pokud mi tu necháte prachy navíc, tak si ji ti nechte třebas no příští soboty, mě je to jedno." Opět se koukl na králíka, kterého stále držel. "Chcete znát pohlaví?"
"Bože ne! To je v pořádku, můžu já sám?"
"Když vám to dělá dobře," další uchechtnutí a Frankovi bylo jasné, co si o něm ten chlap myslí. Zaskřípal zuby, a převzal si opatrně králíčka. Po chvilce ji zpět položil do klese a něžně pohladil po hlavice, než malá odhopsala. Pak se k ní sklonil a usmál se.
"Neboj, brzy to bude už jen noční můra, Shilo," sotva slyšitelně zašeptal, zaplatil a odešel.

 

Diskusní téma: part eight

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek